Czym jest kredyt konsolidacyjny? 

Jest to kredyt celowy na spłatę innych zobowiązań zaciągniętych w innych bankach lub firmach pożyczkowych. Kredyt taki pozwala uporządkować spłacanie kilku różnych kredytów lub pożyczek, zaciągniętych na różne cele w różnych odrębnych instytucjach lub podmiotach finansowych i scalić je w jeden globalny kredyt z jedną ratą.Tak więc jest to przede wszystkim uporządkowanie od strony formalnej, nie musimy pamiętać o kilku terminach spłaty, nie musimy kontaktować się z przedstawicielami kilku placówek i nie musimy gromadzić setek dokumentów.

Co możemy skonsolidować? 

Kredyt konsolidacyjny, jak już wspomniałam, to taka forma finansowania która pozwala połączyć wiele (min. dwa) zobowiązań w jeden kredyt, czego efektem jest jedna rata kredytowa zamiast wielu. Jest to zoptymalizowanie finansów tak, aby nasz budżet domowy nabrał płynności i stabilności.  Co zatem możemy skonsolidować oraz jaką ilość zobowiązań możemy w ten sposób połączyć? Ilość kredytów oraz pożyczek, które możemy konsolidować nie ma górnej granicy. To co możemy konsolidować w dużej mierze zależy od wybranego banku. Najbardziej popularne formy zobowiązań podlegające konsolidacji to: kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, kredyt samochodowy, kredyt odnawialny, karta kredytowa lub limit na koncie.  Inaczej wygląda jednak sprawa z tak zwanymi chwilówkami, w tym przypadku nie każdy bank będzie chciał je konsolidować.

1 RATA KREDYTU ZAMIAST WIELU RAT

MOŻLIWA DODATKOWA GOTÓWKA

KREDYT KONSOLIDACYJNY NAWET DO 15 LAT

WSPARCIE W WYBORZE NAJLEPSZEJ OFERTY

Kiedy przydatny jest kredyt konsolidacyjny ?

  • Kiedy masz wiele rat kredytowych – możesz zamienić je w jedną, z reguły niższą, co pomaga w wyjściu z pętli zadłużenia
  • Kiedy przy dużym poziomie zadłużenia wciąż potrzebujesz gotówki – w ramach konsolidacji możesz uzyskać dodatkową gotówkę na dowolny cel.
  • Kiedy nie wiesz, ze względu na ograniczone środki pieniężne, którą ratę powinieneś płacić najpierw – nie musisz wybierać, dzięki konsolidacji płacisz zawsze jedną rate

Co zyskujesz pracując ze mną nad kredytem konsolidacyjnym?

Oszczędności.

Głównym celem kredytu konsolidacyjnego powinno być odpowiednie podejście do restrukturyzacji obecnego zadłużenia. Pomogę Ci kompleksowo uporządkować finanse tak aby wyjść z pętli zadłużenia.

Formalności z głowy.

Wszystkie wnioski i formalności łącznie z negocjacjami warunków kredytu konsolidacyjnego z bankiem są po mojej stronie. W tej stresującej sytuacji nie będziesz sam i możesz liczyć na moją pomoc.

Szybki czas realizacji.

Kredyt konsolidacyjny w ekspresowym tempie. Z uwagi na wieloletnią pracę z większością banków w Polsce mogę bezpośrednio kontaktować się w Twoim imieniu z bankiem, tak aby usprawniać cały proces tym samym maksymalnie skracając jego czas.

Zapraszam do kontaktu

Pełne doradztwo kredytowe od etapu oceny do ostatecznego uruchomienia kredytu.

Zapraszam do umówienia indywidualnego spotkania, na którym porozmawiamy o Państwa sytuacji finansowej.  Zweryfikuję  Państwa zdolność kredytową oraz przedstawię symulacje kredytowe dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb. Po złożeniu wniosku zajmuję się pełną obsługą procesu kredytowego.

Wysyłając formularz oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności i akceptuję jej zapisy.


Kredyt Konsolidacyjny - co powinieneś wiedzieć

Jak wybrać najlepszy kredyt konsolidacyjny?

Na co powinnyśmy zwrócić uwagę przy wyborze kredytu konsolidacyjnego. Przede wszystkim musimy poszukać takiej oferty w bankach, która pozwoli nam na obniżenie rat. Oferty bankowe różnią się i niestety, nie zawsze są korzystniejsze. Wpływa na to wiele czynników, między innymi wcześniejsze spłaty poprzednich zobowiązań lub koszt prowizji za udzielenie kredytu konsolidacyjnego. Warto więc porównać obecne koszty jakie ponosimy w związku z płaceniem kilku kredytów z tymi proponowanymi przez bank przy udzieleniu kredytu konsolidacyjnego. Należy pamiętać również, że obniżenie raty przy kredycie konsolidacyjnym wiąże się z wydłużeniem okresu trwania umowy kredytowej. Oczywiście są tego plusy i minusy. Niższa rata pozwala nam na spłacanie zobowiązań bez opóźnień i nie obciąża miesięcznie budżetu domowego, jednak dłuższy okres umowy to też dłuższy okres płacenia odsetek.

Należy pamiętać jednak, że banki nie udzielą kredytu konsolidacyjnego przy braku zdolności kredytowej oraz przy złej historii w BIK, zobowiązuje ich do tego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Często w takich przypadkach Klienci wybierają usługi firm poza bankowych, które udzielają pożyczek konsolidacyjnych, najczęściej reklamowanych tylko jako kredyt konsolidacyjny. W każdym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług doświadczonego doradcy kredytowego, który kompleksowo podejmie się restrukturyzacji naszych finansów.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, do kogo skierowana jest oferta?

Najczęściej dla osób które z jakiegoś powodu wpadły w spiralę kredytową i nie radzą sobie ze spłatą zobowiązań. Zaczynają zaciągać kolejne kredyty, pożyczki na spłatę poprzednich zobowiązań i nie są w stanie sprostać kolejnym warunkom, które stawiane są przez banki np. wyższe raty, które nie pozwalają im na ich spłatę to dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie kredytu konsolidacyjnego. Pozwoli to na regularne spłaty, a co za tym idzie nienaganną historię kredytową w BIK oraz KRD. 

 

Jak to działa?

W każdej sytuacji zanim zdecydujemy się na kredyt konsolidacyjny, powinniśmy najpierw porozmawiać z doświadczonym doradcą kredytowym. Oczywiście jeśli chcemy możemy kredyt konsolidacyjny wziąć udając się do instytucji bankowej lub skorzystać z wygodnej formy złożenia wniosku online, ale pamiętajmy, że w tym przypadku ważne jest całościowe podejście do restrukturyzacji naszego zadłużenia, a w takim przypadku tylko doświadczony doradca może nam pomóc.. 

Nie wnikając jednak w szczegóły jak działa główna metoda przy kredycie konsolidacyjnym? Bank lub instytucja poza bankowa sumuje wszystkie zobowiązania. Ostateczna kwota będzie kwotą konsolidacji. Wszystkie wskazane przez nas zobowiązania zostają spłacone przez bank, w którym wzięliśmy kredyt konsolidacyjny. Dzięki temu pozbywamy się kilku zobowiązań i zostajemy z nowym, ale już tylko jednym kredytem. Kredyt ten jest zobowiązaniem na dłuższy okres, ale dzięki temu jego rata jest niższa. Dodatkowo jeśli nasza sytuacja kredytowa jest zadowalająca możemy dostać dodatkową pożyczkę na dowolny cel. Kwota tej pożyczki doliczana jest do raty kredytu konsolidacyjnego.

Czy kredyt konsolidacyjny poza bankowy jest bezpieczny?

Prawdą jest też to, że klient nieposiadający zdolności kredytowej i złą sytuacją w BIK nie ma zbyt dużego wyboru. Systemy przyznawania kredytów konsolidacyjnych w instytucjach pozabankowych są dużo bardziej liberalne od bankowych i jest to główna różnica. Połączenie kredytów w jeden kredyt z wydłużonym okresem umowy jest często jedynym sposobem na regularne spłacanie rat. Musimy się jednak liczyć z tym, że kredyty udzielane przez instytucje pozabankowe mogą być znacznie droższe a przez to znacznie bardziej dla nas niebezpieczne. Przed każdym podjęciem takiego zobowiązania powinniśmy spotkać się z naszym doradcą kredytowym.

Nie udzielam pożyczek ze środków własnych. Nie oferuję pożyczek krótkoterminowych z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Pomagam tylko w uzyskiwaniu kredytów oraz pożyczek z banków i instytucji nadzorowanych przez KNF