Prowadzisz własną firmę i potrzebujesz gotówki na rozwój? Masz jednoosobową działalność gospodarczą i masz problem z płynnością? Kredyt firmowy pozwoli Ci rozwinąć skrzydła w biznesie. Znalezienie taniego kredytu firmowego na własną rękę bywa bardzo czasochłonne. W praktyce nawet uzyskanie jakiegokolwiek kredytu firmowego jest trudne. Banki raczej niechętnie udzielają kredytów na firmę. Skorzystaj z moich usług, aby skutecznie uruchomić kredyt firmowy na optymalnych warunkach. Jednak najpierw przeprowadzę szczegółową analizę finansów Twojej firmy pod kątem zdolności kredytowej, oraz dokonam przeglądu aktualnych ofert bankowych, tak abyś mógł sam wybrać najlepszą ofertę. Pamiętaj, że jest wiele sposobów abyś mógł pozyskać finansowanie na rozwój swojej firmy.  W odróżnieniu do kart kredytowych czy limitów w koncie, spłatę kredytu firmowego można rozłożyć na dłuższy okres. Dzięki temu również firmy o nieco mniejszych dochodach będą mogły ubiegać się o większą kwotę kredytu. 

KREDYT FIRMOWY NA SPÓŁKĘ

JEDNOOSOBOWA DZIAŁALNOŚĆ

KREDYT OBROTOWY

KREDYT INWESTYCYJNY

Dokumenty potrzebne do wstępnej analizy kredytu firmowego:

  • Uproszczona księgowość: KPiR za rok bieżący oraz PIT za ostatni zamknięty rok obrotowy
  • Pełna księgowość: bilans oraz RZiS za rok bieżący oraz bilans oraz RZiS za zamknięty rok obrotowy
  • Jeżeli chodzi o wysokość wkładu własnego, sposób liczenia zdolności kredytowej, długość kredytowania czy ewentualne zabezpieczenia kredytu, oferty banków mocno się różnią
  • Dlatego skontaktuj się ze mną a dobiorę najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla Twojej firmy

Co zyskujesz współpracując ze mną nad kredytem firmowym?

Oszczędności.

Warunki kredytów firmowych zależą od kondycji finansowej firmy oraz indywidualnych negocjacji z bankiem. Współpracując ze mną możesz liczyć na skuteczne uruchomienie kredytu firmowego na optymalnych warunkach.

Formalności z głowy.

Wszystkie wnioski i formalności łącznie z negocjacjami z bankiem są po mojej stronie. Dzięki współpracy ze mną nie musisz się o to martwić ponieważ zajmę się tym za Ciebie!

Krótszy czas oczekiwania.

Kredyt firmowy często wiąże się z długotrwałą procedurą. Z uwagi na wieloletnią pracę z większością banków w Polsce mogę bezpośrednio kontaktować się w Twoim imieniu z bankiem, tak aby przyśpieszyć maksymalnie proces.

Zapraszam do kontaktu

Pełne doradztwo kredytowe od etapu oceny do ostatecznego uruchomienia kredytu.

Zapraszam do umówienia indywidualnego spotkania, na którym porozmawiamy o Państwa sytuacji finansowej.  Zweryfikuję  Państwa zdolność kredytową oraz przedstawię symulacje kredytowe dopasowane do Państwa indywidualnych potrzeb. Po złożeniu wniosku zajmuję się pełną obsługą procesu kredytowego.

Wysyłając formularz oświadczam, że zapoznałem/am się z Polityką Prywatności i akceptuję jej zapisy.


Kredyt Firmowy - co można wliczyć w koszty uzyskania przychodu?

Oczywiście nie możemy odliczyć całego kredytu od kosztów przychodu. Możemy natomiast odliczyć wszystkie opłaty związane z udzieleniem i obsługą kredytu, a więc prowizję, ubezpieczenie kredytu  (ubezpieczenie na życie kredytobiorcy) oraz odsetki. Wszystko to co wiąże się z obsługą kredytu jest kosztem uzyskania przychodu. 

Gdy kredyt jest wysoko-oprocentowany, odsetki są większe. Jeśli kwota kredytu firmowego jest duża odsetki stanowią bardzo duże obciążenie firmowego budżetu, jednak dzięki  możliwości odliczenia ich od podatku może być dla firmy korzystne. Należy jednak pamiętać o kilku sprawach: 

  • wliczyć w koszty możemy jedynie zapłacone odsetki
  • kredyt firmowy musi być wykorzystany wyłącznie na cele związane z działalnością
  • w przypadku kredytu firmowego zaciągniętego na potrzeby zakupu lub budowy, aby odpisać ją od podatku inwestycja musi być oddana do użytku.

Kredyt dla Firm - główne formy finansowania

Kredyt firmowy gotówkowy – najszybszy i najprostszy w uzyskaniu, kwota kredytu może być przeznaczona na dowolny cel

Kredyt firmowy obrotowy – kredyt ten jest również dosyć łatwy w uzyskaniu, nie ma konieczności gromadzenia dodatkowych dokumentów.  Kredyt ten pomaga w spłacaniu bieżących zobowiązań. Można przeznaczyć go na spłaty faktur, zakup towarów, środków do produkcji. Banki udzielają go w formie kredytu obrotowego ratalnego lub w  formie odnawialnej linii kredytowej na bieżącym rachunku. Atutem kredytu na bieżącym rachunku jest to że pieniądze są dostępne w każdym momencie, natomiast odsetki naliczane są jedynie od wykorzystanej kwoty. Jest to typ kredytu odnawialnego, każda spłata pozwala na użycie ponownie tych samych pieniędzy. Odsetki naliczane są tylko od pobranej kwoty, co oznacza że jeśli nie będziesz korzystać z debetu w danym miesiącu koszty kredytu w danym miesiącu będą mniejsze lub nawet zerowe. 

Kredyt firmowy inwestycyjny – kredyt ten jest przeznaczony na realizowanie inwestycji  w celu powiększania majątku firmy. Czyli np. zakup nowych sprzętów, modernizację budynku, hal, siedziby firmy, zatrudnianie nowych pracowników.  Aby uzyskać kredyt inwestycyjny w zależności od banku, oraz celu na jaki ma być przeznaczony, należy posiadać wkład własny oraz przedstawić biznesplan lub plan inwestycji. 

Kredyt firmowy zabezpieczony

Nie każdy kredyt firmowy musi mieć zabezpieczenie, jednak bardzo niewiele banków decyduje się na posiadanie takich kredytów swojej ofercie. Dlatego też, kredyt firmowy niezabezpieczony w praktyce się nie zdarza. Kredyt firmowy zwykle jest więc zabezpieczony, a forma tego zabezpieczenia może być bardzo różna. W sytuacji wyboru takiego zabezpieczenia warto porozmawiać z doradcą kredytowym który podpowie, co w konkretnym przypadku będzie najlepszą formą takiego zabezpieczenia.

Aby wybrać najlepszy kredyt firmowy watro poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z ofertami różnych banków. Przede wszystkim powinniśmy określić cel pożyczki oraz dopasować ofertę do aktualnej sytuacji w jakiej znajduje się nasza działalność. W tym celu najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego eksperta finansowego, który kompleksowo podejdzie do tematu finansowania działalności gospodarczej.

Nie udzielam pożyczek ze środków własnych. Nie oferuję pożyczek krótkoterminowych z terminem całkowitej spłaty poniżej 60 dni. Pomagam tylko w uzyskiwaniu kredytów oraz pożyczek z banków i instytucji nadzorowanych przez KNF